Dr. Dania Tamimi

Dr. Dania Tamimi
Dr. Dania Tamimi

Dr. Dania Tamimi, 1999 yılında Suudi Arabistan’ın Riyad kentindeki Kral Suud Üniversitesi’nden diş hekimliği diploması alarak mezun olmuştur. Harvard Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim gördü ve 2005 yılında tıp bilimi doktorası (DMSc) ve Oral ve Maksillofasiyal Radyoloji alanında uzmanlık sertifikası aldı. Amerikan Oral ve Maksillofasiyal Radyoloji Akademisi (ABOMR) tarafından kurul sertifikasına sahiptir.

Oral Cerrahi, Oral Patoloji, Oral Tıp ve Oral Radyoloji (OOOO) dergilerinde hakemlik ve Yayın Kurulu üyeliği yapmaktadır. “Specialty Imaging” kitabının baş yazarıdır: Klinik implantolog ve radyolog arasındaki boşluğu dolduran yeni bir radyoloji kitabı olan “Dental İmplantlar” kitabının baş yazarı ve “Diagnostic Imaging, Oral and Maxillofacial” kitabının ortak yazarıdır. Ayrıca BeamReaders, Inc. şirketinin eğitim kolu olan Institute of Advanced Maxillofacial Imaging’de (IAMI) Eğitim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Halen Orlando, Florida’da oral radyoloji özel muayenehanesini işletmektedir.

 

 

 

 

Bilgilendirme
Konu ile ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.
Joint Club Academy olarak sizlere sürekli hizmetlerimizle ilgili yazılar hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı görmek için lütfen tıklayın.
Ayrıca bizleri +90 242 606 0 118 nolu telefon numaramızdan arayabilir veya Whatsapp +90 530 464 04 68 üzerindne direk mesaj atarak merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Dr. Dania Tamimi Dr. Dania Tamimi, 1999 yılında Suudi Arabistan’ın Riyad kentindeki Kral Suud Üniversitesi’nden diş hekimliği diploması alarak mezun olmuştur. Harvard Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim gördü ve 2005 yılında tıp bilimi doktorası (DMSc) ve Oral ve Maksillofasiyal Radyoloji alanında uzmanlık sertifikası aldı. Amerikan Oral ve Maksillofasiyal Radyoloji Akademisi (ABOMR) tarafından kurul sertifikasına sahiptir. […]